0
powrót
 

diskuze k tématu: Jaké vybrat kombi do stáří 5 let a 220 tisíc?

kategorie zaszeregowania tematu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, česká vozidla, německá vozidla, americká vozidla, italská vozidla
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 10.01.2008 09:08, fiat
Pane "odborníku",můžete mi prosím sdělit kolik km jste najel:
1)Stilem
2)Novou Cromou
3)Novou Bravou
že si troufáte poměrně jednoznačně odsoudit dle zkušeností skutečných uživatelů v zásadě bezproblémové Stilo, zatímco doporučujete Bravo a Cromu kterých zatím jezdí po našich silnicích pouze několik desítek kusů a tudíž s nimi žádné dlohodobější zkušenosti nejsou(i knyž nepředpokládám že by byly nějak problémové)
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 10.01.2008 09:43, RE: fiat
anonym napisał:
Pane "odborníku",můžete mi prosím sdělit kolik km jste najel:
1)Stilem
2)Novou Cromou
3)Novou Bravou
že si troufáte poměrně jednoznačně odsoudit dle zkušeností skutečných uživatelů v zásadě bezproblémové Stilo, zatímco doporučujete Bravo a Cromu kterých zatím jezdí po našich silnicích pouze několik desítek kusů a tudíž s nimi žádné dlohodobější zkušenosti nejsou(i knyž nepředpokládám že by byly nějak problémové)
Taky vidím Stilo jako přehnaně lehce zavržené. Poměr cena/výbava/spolehlivost určitě není z nejhorších. Jel jsem se Stilem combi 1,9 JTD 85 kW a byl jsem velmi mile překvapen. Ptal jsem se i v servisu (jezdím tam s Ducatem), a bylo mi řečeno, že tam Stilo vidí prakticky 1x za rok... A fabia combi rodinný vůz? Už jsem se k tomu vyjadřoval - mít na auto 220 tKč a vybrat fabii - to mi prostě nejde dohromady....
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 10.01.2008 09:56, RE: fiat
Pepe napisał:
Taky vidím Stilo jako přehnaně lehce zavržené. Poměr cena/výbava/spolehlivost určitě není z nejhorších. Jel jsem se Stilem combi 1,9 JTD 85 kW a byl jsem velmi mile překvapen. Ptal jsem se i v servisu (jezdím tam s Ducatem), a bylo mi řečeno, že tam Stilo vidí prakticky 1x za rok... A fabia combi rodinný vůz? Už jsem se k tomu vyjadřoval - mít na auto 220 tKč a vybrat fabii - to mi prostě nejde dohromady....
SKODA TO ZAVRZENI STILA, UPLNE BYCH HO NEZAVRHOVAL , RODICE MAJI KRATKE STILO 1,8 KOUPENE JAKO OJETE UZ HO MAJI VICE JAK DVA ROKY A JEDINE S CIM BYLI V SERVISE TAK TO ZE SVITILA KONTROLKA AIR BAGU A 1X VYMENIT ZAROVKU A PAK TAKOVE TY BEZNE SPOTREBNI VECI ROZVODY JEDNO RAMENO A PO ZIME CEKAJI BRZDY KOTOUCE A DESTICKY, MUSIM RICI ZE S FABII SE TOTO AUTO NEDA ABSOLUTNE SROVNAT MOZNA V JIZDNICH VLASTNOSTECH.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 10.01.2008 10:31, RE: tendenční článek bez invence... Fabie jako rodinné combi hahahaha
anonym napisał:
Mne teda napadá "japonec" a ne jeden . Např. Nissan Primera nebo Toyota Avensis r.v. 2000 az i 2004 Dají se velmi dobře venku koupit a to jak velmi zachovale 1. generace, tak i po face liftech ci II. generace. Stačí si dojet do NL nebo Belgie pro Toyotku kde ji montojou a je jich habakuk.... a jeste 50-60 usetří.... A může mít i diesela a auto jiné spolehlivosti a třídy. Ten rozdíl ale nekteří škodovkáři nikdy nepoznají...

Kde se takove auto v Belgii nebo NL da vybrat? Koupil jsem pred casem Nissan Primera kombi a jsem s nim naprosto spokojen a uvazuji prave o koupi bud jeste jednoho Nissana nebo Toyoty Avensis. Diky
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 10.01.2008 10:59, RE: toto maju byt rady??
Kuli napisał:
prestal som to citat pri astre, ako moze byt niekto za toto plateny. HTP ma jednak 47 kw (teda v tej dobe malo-momentalne ma o 4kw viac a to dokonca za rovnaku cenu!!!!aj ked priebeh krutoveho momentu zostal az na velmi vysoke otacky rovnaky) prirovnavat 2-takt k 4-taktu...vazeny...aj ked pocet valcov je rovnaky, tak v pripade 2 taktu sa uskutocnuje predsa detonacia zmesy 2x castejsie...teda nie po 120° ale po 60°...takze po rovnakom uhle ako 6V 4-takt. A co sa tyka zvukoveho prejavu, mal som mo...
To má být rádoby odborná reakce? Kdo se na stránkách Tipcars pohybuje déle, tak musí uznat jejich vysokou kvalitu. Pokud se Vám zde nelíbí, čtěte si Ohníček, jistě Vás uspokojí lépe.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 10.01.2008 11:11, souhlas
naprosty souhlas s autorem.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 10.01.2008 11:27, megane II
Já bych volil Renault megane grandtour II. Podle kilometrů, které tazatelka najezdí bych volil buď benzíny 1.4 16V 72 kW a 1.6 16V 82 kW, nebo naftu 1.5 dCi. Auto je krasavec, uvedené motory jseou bezproblémové a rok 2004 se pomalu od těch 220.000 Kč dá sehnat.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 10.01.2008 11:42, RE: fiat
Pepe napisał:
Taky vidím Stilo jako přehnaně lehce zavržené. Poměr cena/výbava/spolehlivost určitě není z nejhorších. Jel jsem se Stilem combi 1,9 JTD 85 kW a byl jsem velmi mile překvapen. Ptal jsem se i v servisu (jezdím tam s Ducatem), a bylo mi řečeno, že tam Stilo vidí prakticky 1x za rok... A fabia combi rodinný vůz? Už jsem se k tomu vyjadřoval - mít na auto 220 tKč a vybrat fabii - to mi prostě nejde dohromady....
V rodine jsme meli prave Astru kombi 1.6 G, musim pochvalit podvozek, misto v kufru, rovnou nakladaci hranu, motor, spotreba, a i misto pro zadni cestujici dobre. Fabia kombi nebo kratka mel jsem moznost jet a ridic oboje. Kombik SDI, kratka MPI oboje obrovkse zklamani, vzhled z venku ujde, konzervativni, ale ujde. Vevnitr opravdu hrozne. Ano mozna kvalitni, ale na dotek, vzhled i pohled priserny interier. Obe fabie nemeli ani ABS, ani okna v el, kombik mel radio, kratka nic. Motory zklamani, podvozek ano super, ale kdy vyuzijete ten rozdil mezi fabii a astrou co se podvozku tyce? A zvlaste zana? Me podvozek astry prisel vic nez dostatecny. Zkusensot STilo JTD 85kw kombi. Sedacky vzadu priserne vzprimene, potrebovaly by sklopit, ale neslo to. Vybava, cena, vzhled, kufr, prostor jinak vyborny. Motor jel slusne ale na commonrail stejne hlucny jako TDI v nasem toledu, coz me opravdu zklamalo a pri jizde aerodynamicky hluk uz pri rychlosti od 100km/h, mozna jen spatne tesnili okna u konkretniho kusu, nevim. Ale jinak bych stilo nezavrhoval tak rychle. Posledni zkusensot Focus 1.8 TDCI, motor, zvuk, podvozek vyborny, ale ty predni sedacky za to bych vrazdil. Cesta z Oxfordu do Cambridge autem cca 2 hodiny a uz po 30 minutach jsem se zacal vrtet. Vzadu jsem zadny problem nemel. Predni sedackou myslim spolujezce. Ja bych radsi nez fabii bral Astru nebo to Stilo, focus me nejak nechytl za srdce. NEbo treba i zatracovany Golf 4 kombi by me vyhovoval. S 1.6 v Golfu 4 mam jen pozitivni zkusenosti.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 10.01.2008 12:55, RE: fiat
anonym napisał:
Pane "odborníku",můžete mi prosím sdělit kolik km jste najel:
1)Stilem
2)Novou Cromou
3)Novou Bravou
že si troufáte poměrně jednoznačně odsoudit dle zkušeností skutečných uživatelů v zásadě bezproblémové Stilo, zatímco doporučujete Bravo a Cromu kterých zatím jezdí po našich silnicích pouze několik desítek kusů a tudíž s nimi žádné dlohodobější zkušenosti nejsou(i knyž nepředpokládám že by byly nějak problémové)
Novou Cromu ani Bravo jsem ještě neměl příležitost vyzkoušet. Domnívám se ale, že tato rubrika nemá za úkol subjektivní hodnocení redaktora, nýbrž objektní hodnocení vyplývající ze zkušeností více uživatelů, servistů, statistik poruchovosti apod.. Trvám na tom, že Stilo je v porovnání s Grande puntem či novou Pandou přece jen poruchovější. Nové Bravo a Cromu můžeme zatím hodnotit pouze co do kvality a vzhledu - tam je vše OK, spolehlivost se ukáže později....
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 10.01.2008 13:01, Peugeot
Já osobně bych koupil Peugeot 206 SW.Docela slušný kombi, velikostně srovnatelné s Fábií kombi. A hlavně za 200 000Kč má slušnou výbavu.Za těch 200 000 je to rok výroby...2003.Příbuzný ho má, ročně najede cca 50 000km.....a bez vážných závad. Má benzín 1,4.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 10.01.2008 13:05, RE: fiat
David Hrdlička napisał:
Novou Cromu ani Bravo jsem ještě neměl příležitost vyzkoušet. Domnívám se ale, že tato rubrika nemá za úkol subjektivní hodnocení redaktora, nýbrž objektní hodnocení vyplývající ze zkušeností více uživatelů, servistů, statistik poruchovosti apod.. Trvám na tom, že Stilo je v porovnání s Grande puntem či novou Pandou přece jen poruchovější. Nové Bravo a Cromu můžeme zatím hodnotit pouze co do kvality a vzhledu - tam je vše OK, spolehlivost se ukáže později....
Ta Croma je ale úplně jiný šálek kávy (i cenově). Dostal jsem na vyzkoušení (2 dny) Cromu JTD 16V (150k). Po okreskách se mi s ní moc příjemně nejezdilo, ale sotva jsem ji vytáhl na obchvat (ještě nebyl b.s.) a naložil 180, spadla mi čelist. Ticho, pohoda cestování, spotřeba do 8,5 (s Passatem 96 kW jsem jel za 10), prostě paráda. V Bravu jsem radši ještě neseděl, bojím se, že by mě museli vyndavat násilím...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 10.01.2008 13:09,
hmm, proč mě vaše odpověď nepřekvapuje
ale není nad to schovávat se za "objektivní" hodnocení fiktivních uživatelů ,statitistik (jistě německých že)?a pod..
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 10.01.2008 13:33, Xsara
Škoda že ve výběru není zahrnuta Citroen Xsara - přiměřeně velké, velice pohodlné, docela prostorné, dost spolehlivé, a (dle vkusu) krásné auto. Za 220 tisíc už se dá sehnat hezký kousek z posledních let výroby.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 10.01.2008 14:01, Agent z MB?
Jsem spokojenym uzivatelem Astry G 1.6 a nedam na ni dopustit - predtim jsem mel totez, ale jen 1.4.souhlasim s tim, ze Focus je super, ale Astra musi byt nejhur druha, Fabie nema vubec narok.Kdyz pominu, ze je to o tridu mensi auto, az na vyjimky nemozne motory a ve srovnatelnych cenach chudicka vybava, o spotrebe netreba diskutovat vubec.Mel jsem Fabii HTP sluzebni a opravdu bych ji doma mit nechtel a uz vubec ne kombika s 1.2 HTP -se 47kW.Lituju kazdeho, kdo si takove auto koupil a jel s tim treba k mori na dovcu...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 10.01.2008 15:13, RE: Agent z MB?
anonym napisał:
Jsem spokojenym uzivatelem Astry G 1.6 a nedam na ni dopustit - predtim jsem mel totez, ale jen 1.4.souhlasim s tim, ze Focus je super, ale Astra musi byt nejhur druha, Fabie nema vubec narok.Kdyz pominu, ze je to o tridu mensi auto, az na vyjimky nemozne motory a ve srovnatelnych cenach chudicka vybava, o spotrebe netreba diskutovat vubec.Mel jsem Fabii HTP sluzebni a opravdu bych ji doma mit nechtel a uz vubec ne kombika s 1.2 HTP -se 47kW.Lituju kazdeho, kdo si takove auto koupil a jel s tim ...
Taky si myslím že mezi těmito auty je fabia moc zprofanovaná a atra a stilo je lepší.Podvozek fabie je velice průměrný a v zatáčkách se auto naklání a přitom je tvrdé.To už raději tu primeru P11c která je taky taky trvdá ale v zatáčce má konkurenci jedině u nových modelů aut.A v I se dá sehnat ještě nesežraná zasolených silnic v plné výbavě poslední ročníky výroby i super CVT převodovkou.A hlavně nebudete znát žádné mechaniky v servisech protože tam nebudete potřebovat jezdit.Chvály dost-chyby má taky.Jednu jsem měl (pak jsem měl audi)a ted se po ní dívám znova-jiné bezporuchové auto neznám.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 10.01.2008 15:36, RE: Agent z MB?
anonym napisał:
Taky si myslím že mezi těmito auty je fabia moc zprofanovaná a atra a stilo je lepší.Podvozek fabie je velice průměrný a v zatáčkách se auto naklání a přitom je tvrdé.To už raději tu primeru P11c která je taky taky trvdá ale v zatáčce má konkurenci jedině u nových modelů aut.A v I se dá sehnat ještě nesežraná zasolených silnic v plné výbavě poslední ročníky výroby i super CVT převodovkou.A hlavně nebudete znát žádné mechaniky v servisech protože tam nebudete potřebovat jezdit.Chvály dost-chyby m...
Fabiji si koupi jen blb co jde s davem a zije tuctovym zivotem, Opel Astra nebo Fokus nejsou k zahozeni, ale nejlepsi a nejspolehlivejsi auta jsou prave japonska. Tedy opovrzeni autora clanku fakt nechapu. V jakekoliv tride Toyota nebo Honda je mnohem lepsi nez jakakoliv evropska konkurence. No a ctenarce bych doporucil Avensis combi, i 8 let stara Toyota je porad nesrovnatelne lepsi nez 4 roky stary Opel nebo Skoda.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 10.01.2008 15:38, RE: toto maju byt rady??
anonym napisał:
3 válec má zvuk polovičního šestiválce. tudíž sametový.
Spíše tedy polosametový
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 10.01.2008 15:57,
Jednoznačně nejlepší volba z této nabídky Focus, na druhé místo bych dal Astru a pak až Fabii, u Fabie jsou pohonné jednotky stejně strašné jako interiér celého auta ale zamyslel bych se tam nad 1.9 SDi,žádný závodník,ale spolehlivý motor s nízkou spotřebou. Každopádně bych paní doporučil vyhnout se Fabii a rozhodnout se mezi Focusem a Astrou, do výběru bych určitě zařadil i Xsaru combi 2.0 HDi - velmi dobrý motor s perfektní spotřebou.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 10.01.2008 16:06, RE: muska
edmund napisał:
jel jsem hranu s všemi. i proto si myslím, že můžu tohle hodnocení udělat. Kdybych byl zaslepenec jako vy všichni odpůrci všeho českého, tak hodím dopředu Fabii a bylo by. Ale nebyla by to pravda.
Mno, řekl bych, že i kaďour měl lepší jízdní vlastnosti než fabia nebo alespoň podvozek...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 10.01.2008 18:33,
Kup žigul cype
reagować
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.