0
powrót
 

diskuze k tématu: Fabia Combi 1.2 HTP

kategorie zaszeregowania tematu:
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Sobota 06.10.2007 16:10, problém
Když má někdo Fabii 1,2 na lítání po dálnici nebo dlouhé cesty, tak není problém ve Fabii, ale v majiteli. Prostě je to hňup. Není to auto, u kterého by mělo jít o maximální rychlost a podobné zhovadilosti. Používejte auta k účelům, pro jaké jsou určena a přetanete plácat nesmysly.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Sobota 06.10.2007 16:59, RE: 1,2 HTP a maximálka
edmund napisał:
Když má někdo Fabii 1,2 na lítání po dálnici nebo dlouhé cesty, tak není problém ve Fabii, ale v majiteli. Prostě je to hňup. Není to auto, u kterého by mělo jít o maximální rychlost a podobné zhovadilosti. Používejte auta k účelům, pro jaké jsou určena a přetanete plácat nesmysly.
Ze svě zkušenosti vím že tenhle motor jede tachometrových 170, ale těch 195 jste fakt trošku přehnali...ale v dalníčním stoupání budete rádi jak to vyjede 150tkou( když nebudete mít zaplou klimatizaci)

taková perlička na závěr víte co znamená zkratka HTP???

no přece Hovno to pojede....ale na běžné užívání je to postačující motor
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Sobota 06.10.2007 17:59, RE: Škoda na Matadorech?
anonym napisał:

Nesmysl. Matador už není žádný aušus, takový jako dřív. Měl jsem je na Fabii z výroby a ujel jsem cca 60 tis. km, což není špatné. Alespoń si myslím.
Octavia - Matador MPXX Elite 195/65 R15 -H po 30tkm vzorek na hranici minima, od začátku neskutečně hučely,
Astra - Matador Aquila 195/60 R 15 V - vysokorychlostní index = ještě více hluku za stejnou cenu, na každé kolo v kombinaci s NOVÝMI DISKY vždy více jak 60g závaží !!!
Poslední šance (byly skoro zadarmo) Punto - 165/70 R14 T MP58 Silica - hučení na entou, opět ráfek plný závaží
Děkuji, ale opravdu už nechci ! Chápu, že někdo kdo jezdí HTPéčkem to neslyší, protože vše přeřve ten maximálně kultivovaný motor...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Sobota 06.10.2007 18:03, Matador
Matadory jsou nejhorší gumy, co jsem kdy měl na autě!!!
Konkrétně Elite 2.
Na mokru vůbec nedrží na silnici a na suchu je to taky bída.
Barum Bravuris je o 100% lepší, nemluvě o dražších značkách.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Sobota 06.10.2007 20:29, pro mámu do města dobrý.........
fabia 1.2HTP 12V 47kW..........s tímto vozem jsem najel 100 000km, po prvních 40 000km my přeskočil bezúdržbový rozvodový řetěz o zoubek a motor byl na sračku, takže jsem měl to štestí testovat dva motory (tato peripetie se my přihodila měsíc po záruce, zřejmě trojský kůň v řídící jednotce, nebo vypršela demo verze, těžko říct).
1) maximální rychlost 190km/h se dá s tímto vozem na dálnici dosáhnout ale musíte si najít příhodný kopeček a podotýkám určitě to není příjemný zážitek.
2) spotřeba ve městě 7-8l na 100km, dálnice při rychlosti 80-90km/h..... 5,5l/100km, dálnice Praha-Brno plyn na podlaze 12l/100km (občas jsem si vyčítal, že právě tohle ten prvni motor zabylo možná.....)
3) nechápu, proč do auta s tímto motorem montujou 4židle.....
4) přezevšechno jsem na fabku nezanevřel, momentálně mám motor 1,4 16V 59kW najeto 15 000km, s tím už se dá jezdit.......
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Sobota 06.10.2007 21:16, RE: pro mámu do města dobrý.........
anonym napisał:
fabia 1.2HTP 12V 47kW..........s tímto vozem jsem najel 100 000km, po prvních 40 000km my přeskočil bezúdržbový rozvodový řetěz o zoubek a motor byl na sračku, takže jsem měl to štestí testovat dva motory (tato peripetie se my přihodila měsíc po záruce, zřejmě trojský kůň v řídící jednotce, nebo vypršela demo verze, těžko říct).
1) maximální rychlost 190km/h se dá s tímto vozem na dálnici dosáhnout ale musíte si najít příhodný kopeček a podotýkám určitě to není příjemný zážitek.
2) spotřeba ...
stejny nazor a zkusenost. Ta 1,4 16V uz fakt trochu jede. A tam ty 4 zidle uz muzou byt. Mohli by delat 1,2 HTP jako dvoumistne cabrio.....
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Sobota 06.10.2007 21:18, RE: pro mámu do města dobrý.........
anonym napisał:
fabia 1.2HTP 12V 47kW..........s tímto vozem jsem najel 100 000km, po prvních 40 000km my přeskočil bezúdržbový rozvodový řetěz o zoubek a motor byl na sračku, takže jsem měl to štestí testovat dva motory (tato peripetie se my přihodila měsíc po záruce, zřejmě trojský kůň v řídící jednotce, nebo vypršela demo verze, těžko říct).
1) maximální rychlost 190km/h se dá s tímto vozem na dálnici dosáhnout ale musíte si najít příhodný kopeček a podotýkám určitě to není příjemný zážitek.
2) spotřeba ...
....my přeskočil ..... peripetie se my přihodila......právě tohle ten první motor zabylo... Tak to je opravdu síla. Ty jsi z pomocné školy?
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Sobota 06.10.2007 21:32, RE: 195 km/h s Fabii
anonym napisał:
Tento pocin by se dal kvalifikovat jako pokus o sebevrazdu ... PRASAK
Vždy se hrozně nasmějí, když čtu tu reakci na recenzi. Nedej bože jak někdo něco pochválí.Všichni jsou pak chytřejší jak ten druhý. Nemám sílu reagovat na ty reakce. V podstatě mají šichní pravdu. Jde vždy o subjektivní názor, a vše je relativní. Proto, že se musí porovnávát porovnatelné,. A to skoro nikdy není. Reakce na to jsou pak ještě víc "ujete" tomu předešlému. Nerad to používám, ale motorismus je mým koníčkem. Byl jsem aktivní i v motoristickém sportu.Aktivně jezdím už přes 40 let. Neochota příjmout nějaký názor, nebo konkrétní zkušenost, jiného se pak myslím odráží i v silničním provozu. "Ten druhý je hlupák, já jsem lepší".Všem přejí mnoho příjemných , šťastných a bezproblémových kilometrů.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Sobota 06.10.2007 22:00, RE: Škoda na Matadorech?
gld napisał:
Matadory vždy boli a budú lepšie ako Barumy...a zožerte ma
no já proti hlučnosti matadorů nemůžu říct ani slovo můžu totiž přímo srovnávat s našima skvělýma barumkama(bravuris) a ty pane jo hučí.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Sobota 06.10.2007 23:20, RE: 195 km/h s Fabii
anonym napisał:
S Fabii se da jet i 200Km/h samozřejmě tachometrovych, pokud ma fabia lite kola a dobre gumy, navic v koexistenci s podlozkami, je to velmi stabilni auto, s 1.4Mpi + chip od Cimbu se da jet opravdu tachometrovych 200Km/h a Fabie se zminenymi podlozkami opravdu sedí dobře. V Německu prodavane 2.0 85Kw mohou jet opravdu velmi dobře a překonat pro ne hranici 200Km/h neni asi zadny problem, u motoru 1.2 HTP 8V se mi ale tato rychlost jevi jako nerealna, u 1.2HTP 12V uz by to ovsem mozne byt mohlo.
ked ze tento clanok je o modelu Combi a Combi sa predáva len z 12Ventilmi...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Sobota 06.10.2007 23:39, RE: Dojezd
anonym napisał:
no nevim, kdyz si vzpomenu na moje byvale volvo 745 2.3i s automatem, tak tam ta spotreba byla porad stejne, nekde mezi 9,5 a 10,5 litru na 100km, a to i pri 160km/h na dalnici. tak to by ta mala skodovka taky mohla tech 8 litru zvladnout. zalezi holt na tom jak clovek jede.
Jestli to nebude v tom 2.3 i Při tom krouťáku co bude mít proti tříválci je jasné, že při 150 km/h bude spotřeba menší. Mojich 125 koní je nad 200 už taky pěkně dýchyvičných.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Niedziela 07.10.2007 08:03, Zdeněk Kříž
Na Fabii kombi se mi líbí slušný kufr. Proti hraje ale málo místa vzadu. Jet v ní v pěti s jednou dětskou sedačkou je utrpení, se dvěmi nemožné. Zase s dvěma krásnýma kočkama vedle sebe by to nebylo špatný.... . Jako druhý auto do rodiny dobrý, nebo jako první pro rodinu, která chce jenom jedno dítě a nebo jako auto pro důchodce a singl. Motor HTP bych přežil, i když z něj nejsem odvázaný ani z hlediska chodu ani dynamiky. Kamarádi co jej mají ale u něj skuhrají na spotřebu, která je v kombinaci kolem 8l. Vyloženě se mi nelíbí interiér a palubní deska. To je ale záležitost všech koncernových vozů (tedy mimo Audi a Pantheon). Za tu cenu co stojí fábka s čtyřhrnkovým motorem, klimou, dálkovým centrálem a elektrikou je ale dle mého drahá a proto nejsem jejím majitelem.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Niedziela 07.10.2007 13:49, RE: pro David V
David V napisał:
No síla. Přemýšlím, čím je zvyšování součinitele tření respektive ramena valivého odporu se zvyšující se rychlostí. Odpor prostředí je jasný, to je gro ztrát.
sila F, pusobici na povrch vozovky prostrednictvim kol se zvysuje pritlakem-silove pusobeni proudeni vzduchu na karoserii ve smeru gravitace....
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Niedziela 07.10.2007 19:47, RE: 195 km/h s Fabii
anonym napisał:
Vždy se hrozně nasmějí, když čtu tu reakci na recenzi. Nedej bože jak někdo něco pochválí.Všichni jsou pak chytřejší jak ten druhý. Nemám sílu reagovat na ty reakce. V podstatě mají šichní pravdu. Jde vždy o subjektivní názor, a vše je relativní. Proto, že se musí porovnávát porovnatelné,. A to skoro nikdy není. Reakce na to jsou pak ještě víc "ujete" tomu předešlému. Nerad to používám, ale motorismus je mým koníčkem. Byl jsem aktivní i v motoristickém sportu.Aktivně jezdím už přes 40 let. Neoch...
Jajáj...zase sa to tu hemží úplne zbytočnými dohadmi, komu kolko vytiahne 1.2ka...Vážení, aby ste vedeli, akákoľvek 1.2ka nie je určená na diaľnicu, ale maximálne tak do mesta, plus sem-tam presuny k babke do vedľajšej dediny. 190km/h sa nedá jazdiť so žiadnou 1.2kou. Pochybujem, že na nejakom fóre v napríklad v Nemecku by riešili takéto báchorky. Keď chcete aspoň aký-taký základ na normálnu jazdu, tak zvoľte aspoň 1.4 16v a nie najlacnejší minimotorček z Lega.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Niedziela 07.10.2007 21:17, RE: pro David V
anonym napisał:
sila F, pusobici na povrch vozovky prostrednictvim kol se zvysuje pritlakem-silove pusobeni proudeni vzduchu na karoserii ve smeru gravitace....
No to je vlastně naprosto jasné, to mi nedošlo.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Niedziela 07.10.2007 21:18, RE: problém
edmund napisał:
Když má někdo Fabii 1,2 na lítání po dálnici nebo dlouhé cesty, tak není problém ve Fabii, ale v majiteli. Prostě je to hňup. Není to auto, u kterého by mělo jít o maximální rychlost a podobné zhovadilosti. Používejte auta k účelům, pro jaké jsou určena a přetanete plácat nesmysly.
a hergot!!!! ty jsi nějakej chytrej, nechtěl by jsi tady pracovat? takhle hrozně moc chytrýho by jsme tu pořebovali..
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Niedziela 07.10.2007 21:34, HTP
doporučuji většině ,aby si to znovu a pomalu přečetli,včetně všech ()))
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Niedziela 07.10.2007 21:52, RE: prostě se povedl
Šakal napisał:
Největší problém Fabi je ten, že ji většinou kupují lidé, kteří by potřebovali větší a silnější auto. Kupují je hodně firmy, jejichž obchoďáci jezdí po celé ČR, většinou s nazinkaným kufrem a pořád spěchají. Pak si ji koupí 5ti členná rodinka a vyráží každý víkend po nákupech, samozřejmě v létě do Chorvatska a v zimě do Alp. Z toho pak samozřejemě vyplývá, že s naloženou fábkou a 1,2 motorem už toho moc nepředjedete, ačkoliv se majitelé těchto vozů o to neustále pokoušejí. Toto jsou mé osobní z...
Mám dlouhou 1.2 / 47kW, 2004, najeto 63 tkm. Souhlasím s tím, že velmi záleží na zátěži. Nicméně, pokud ta zátěž je rozumná, je velmi rozumná i spotřeba. Příklad z poslední doby: Vysoké Mýto-Brno-Bratislava-Bukfurdo. Cca. 390 km, z toho tak 140 po dálnici.Asi 230 kg lidí + 2 kufry. Do Brna co se na té příšernosti dá, na dálnici podle tachometru 140-150, v Maďarech do 110 + četné vesnice.Bez klimatizace. Průměr podle počítače 74, spotřeba 5.7. Ale když jsme jindy jeli všichni, přibylo cca 100 kg, a spotřeba za stejných podmínek někde pod 7..
Nicméně na fabku nedám dopustit. V 8 tisících jsem jí rozbil čumák, ale podržela mě. Jinak do ní leju jenom benzín a občas měním chcíplé žárovky.
Ale - ať to beru jak chci - do Chorvatska s celou rodinou a výbavou je to s tímhle autem moooc daleko ..
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Niedziela 07.10.2007 22:05, RE: Dojezd
zigi napisał:
Ač reaguju celkem málo, tak na tohle musím.
Jako napsat "zvláštní je, že je pak jedno jestli jedete po dálnici 130 nebo 180 spotřeba se stále drží na 8l", takoou blbost může napsat snad jedině ignorant nebo zapřísahlý škodofkář a to ze 2 důvodů.
1) Fabka HTP ti nepojede 180 ( tachometrových ano ) ani kdybys jel z toho nej kopce co najdeš
2) Když už bys to náhodou rozkutálel na 170 s vypětím všech sil ( což by motor už málem vyskočil z pod kapoty ), tak reálná spotřeba tříhrnku bude kolem 15l, ta...
fabia combi 1.2 HTP 12V, olomouc - praha, podle PP prumer 127 km/h, spotřeba 9,7 l/100. Předpokládám, že 2,0 motor bude mít při stejném průměru spotřebu nižší..
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Niedziela 07.10.2007 23:39, RE: Zdeněk Kříž
anonym napisał:
Na Fabii kombi se mi líbí slušný kufr. Proti hraje ale málo místa vzadu. Jet v ní v pěti s jednou dětskou sedačkou je utrpení, se dvěmi nemožné. Zase s dvěma krásnýma kočkama vedle sebe by to nebylo špatný.... . Jako druhý auto do rodiny dobrý, nebo jako první pro rodinu, která chce jenom jedno dítě a nebo jako auto pro důchodce a singl. Motor HTP bych přežil, i když z něj nejsem odvázaný ani z hlediska chodu ani dynamiky. Kamarádi co jej mají ale u něj skuhrají na spotřebu, která je v kombina...
Zdendiku, ze tys myslel Phaeton, ty Pantheone.
reagować
  1 ... 4 5 6


przep. aktualizację
ten temat obserwujesz

zakończyć obserwację danego tematu




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.