0
powrót
 

diskuze k tématu: Odpočet DPH u nových aut: Podnikateli nejsou jen elektrikáři...

kategorie zaszeregowania tematu:
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 29.01.2007 08:51, Bolševici
No jasně naprosto souhlasím, jenže to by se naší vládě a půlce veřejnosti nesměli barvit oči do ruda jakmile slyší slovo podnikatel.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 29.01.2007 11:59, RE: Bolševici
David napisał:
No jasně naprosto souhlasím, jenže to by se naší vládě a půlce veřejnosti nesměli barvit oči do ruda jakmile slyší slovo podnikatel.
Přesně tak,lidé znají většinou je ty "podnikatele" (nebudu jmenovat),kteří jen kradli a hrabali pro sebe.Ale že normální podnikatel to má mnohem těžší ví už málokdo.Musí si sehnat zaměstatnce,kšeft a zajistit spoustu věcí aby firma fungovala.Práce do ranních hodin je často denním chlebem.Bohužel dnes lidé vidí jen "to dobré" co na podnikání je.Tzn. když je úspěšný má pěkné auto,dům......ale že se k tomu musel často tvrdě propracovat už neví.Samozřejmě najdou se i výjímky.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 29.01.2007 14:25, N1
Souhlasím s tím aby podnikatel měl právo na daňové zvýhodnění vozu který si pořídí pro podnikání, nicméně mám pocit že současná situace kdy se upravují na N1 vozy jako Porsche Cayenne či Mercedes ML je absurdní a silně zavání dírou v zákoně...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 29.01.2007 17:57, RE: N1
Figo napisał:
Souhlasím s tím aby podnikatel měl právo na daňové zvýhodnění vozu který si pořídí pro podnikání, nicméně mám pocit že současná situace kdy se upravují na N1 vozy jako Porsche Cayenne či Mercedes ML je absurdní a silně zavání dírou v zákoně...
Souhlasím, že je absurdní, když vidím Posche s přepážkou. Ale to je zase ta pověstná česká cesta. Je úplně jedno, jestli podnikatel (firma) jezdí s fabií nebo s ferrari, to je jeho věc. Ale jakmile je to auto pro podnikání, tak samozřejmě by se měla DPH vracet! Kdo rozhoduje o tom, komu to auto slouží pro podnikání a komu ne? Přepážka?! Dyť je to úplně postavený na hlavu. Když si koupím do kanclu židli, tak mi DPH stát vrátí, ale když auto, tak ne... Nehledě na to, že z každého auta, které je napsané na firmu, ta firma odvádí státu daň! Kurvy socanský! Bohužel v tomhle národě je ještě furt zakořeněná dost silná závist a despekt k podnikatelům (živnostníkům) a tak na to vláda slyší a dělá takovýhle populistický zákony. Jen aby se nám nezbouřili odbory... je mi z toho fakt na blití.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 29.01.2007 18:03, RE: Bolševici
Passat napisał:
Přesně tak,lidé znají většinou je ty "podnikatele" (nebudu jmenovat),kteří jen kradli a hrabali pro sebe.Ale že normální podnikatel to má mnohem těžší ví už málokdo.Musí si sehnat zaměstatnce,kšeft a zajistit spoustu věcí aby firma fungovala.Práce do ranních hodin je často denním chlebem.Bohužel dnes lidé vidí jen "to dobré" co na podnikání je.Tzn. když je úspěšný má pěkné auto,dům......ale že se k tomu musel často tvrdě propracovat už neví.Samozřejmě najdou se i výjímky.
ad "že se musí tvrdě pracovat" - oni to ví, ale nechtějí to slyšet. Je mnohem jednodušší si prostě myslet, že to někde ukradli. Znám jich hodně, těch remcalů, co maj plnou hubu keců o tom, kolik kdo bere a kolik by podle nich měl brát a kolik by měli brát oni, ale nic pro to neudělají.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 29.01.2007 22:55, N1
Bravo pánové, super jste to vystihli! Ještě nikdy jsem tu nečetl diskuzi se kterou bych mohl plně souhlasit.
Co se týče nesmyslných přepážek, je to hnus. Za jízdy i po poměrně kvalitní silnici to neustále drnčí a bouchá a pokud sjedete na nějakou horší, tak je to fakt peklo. Navíc to zmenšuje zavazadlový prostor, omezuje jeho využítí, po sklopení sedadel vás čeká ukrutná procedůra, aby jste ji o kousek posunuli, no prostě, škoda slov...
Vyndat to nemůžete, páč by jste riskovali pletky s finančákem a kdoví kde ještě kvůli daňovému úniku atd. Podle mě, ta přepážke snižuje užitnou hodnotu vozu minimálně o těch 19% DPH co Vám vrátí, protože je to fakt hrůza!!!
Bohužel jsem v tomto skeptický a myslím, že s přepážkou za zády budu jezdit už na věky, protože nevěřím, že by si naši rudě-sociální politici nechali ujít oněch 19% z tak vysoké částky jako je cena auta...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 30.01.2007 09:42, RE: N1
Čenda napisał:
Bravo pánové, super jste to vystihli! Ještě nikdy jsem tu nečetl diskuzi se kterou bych mohl plně souhlasit.
Co se týče nesmyslných přepážek, je to hnus. Za jízdy i po poměrně kvalitní silnici to neustále drnčí a bouchá a pokud sjedete na nějakou horší, tak je to fakt peklo. Navíc to zmenšuje zavazadlový prostor, omezuje jeho využítí, po sklopení sedadel vás čeká ukrutná procedůra, aby jste ji o kousek posunuli, no prostě, škoda slov...
Vyndat to nemůžete, páč by jste riskovali pletky s finančá...
Jsem na tom stejně, přepážka nám drnčí ve 2 autech, ale proč ne... Pořád je u nás zakořeněno, že auto je luxus, a ten je třeba zdanit. N1 zdar...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 12.03.2007 00:44, RE: Bolševici
David napisał:
No jasně naprosto souhlasím, jenže to by se naší vládě a půlce veřejnosti nesměli barvit oči do ruda jakmile slyší slovo podnikatel.
Jo, je to od státu závistivá zlodějina. V principu nám zdražuje auta cca o 20000 (cena přepážky).
Zhoršuje nám viditelnost z auta (fólie vzadu) ...
Svým způsobem to vlastně popírá smysl DPH - zaplatit jen rozdíl přidané hodnoty ...
Fabii sedan neodečtu, Mercedes C kombi odečtu ...
reagować


przep. aktualizację
ten temat obserwujesz

zakończyć obserwację danego tematu




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.