0
powrót
 

diskuze k tématu: Ford Mondeo 1.8 HE

kategorie zaszeregowania tematu: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, německá vozidla
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Niedziela 17.09.2006 14:51, RE: Mondeo
Jiří napisał:
Chtěl jsem se tu jen náhodou zeptat, jestli by mi někdo poradil, na co si dát při koupi Mondea z roku 2001 až 2002 (motor benzín 1.8 nebo 2.0) pozor, či čeho se vyvarovat? Slyšel jsem něco o korozi spodních lemů, je to dost vážné? Prosím poraďte, díky.
Kupoval jsem před rokem Mondeo HB 2.0 Ghia, r.v. 11/2001. Opravoval jsem toto: přetržená lana ruční brzdy (4000 Kč), silentbloky zadní nápravy (7000 Kč), sání vzduchu u motoru - kus umělé hmoty za cca 10000 Kč (dle servisky měl najeto po 4 letech 140.tis Km - serviska pravá, Ford Charouz - před týdnem mi na ni vyměnili PP a LZ dveře za nové - koroze vnitřních spodních lemů karoserie), před cca 2-mi měsíci mi začala odcházet napínací kladka klínového řemenu - výměna cca 5000 Kč. Jinak O.K.. Mám najeto cca 13.000 km, auto jezdí - nikdy se nezastavilo, spotřeba při jízdě 80% město, 20% mimo město - 9 litrů, cesta na dovolenou z Ostravy do Liberce cca 500 Km - 7,6 litrů. V opravách i v údržbě pokračuju ve značkovém servisu. Jinak spousta prostoru, plná výbava, světlý interiér, kožený volant, atp. - spokojenost - až na tu rez těch dveří (fakt doporučuju platnou servisku) no a ty výdaje na opravy, ale zase mám auto místo za 830 tak za cca 260 (cena 11/2001). Jo a u ČP pojistka zákonná + havárko (5%) - cca 20.000 Kč.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Niedziela 17.09.2006 14:59, RE: Mondeo 1,8 vs 2.0
Marek napisał:
Popravdě, nedovedu si moc představit, jakým zázrakem se dá u Mondea 2.5 stlačit spotřeba k 8,5L... Osobní zkušenost praví 10+- a to s jen občasným projetím městem. Mondeo 2.0 při stejném jízdním stylu vezme o 2 míň. A že by jeho pružnost byla o tolik horší, že by potřeboval výrazně častěji podřazovat, toho jsem si opravdu nevšiml. Rozdíl v dynamice není až zase tak velký (subjektivně). Snad jen s vědomím bodového systému jde udržet spotřeba na dlouhých trasách u 2.5V6 kolem 9L... Ve městě rozdíl...
U Mondea 2.0 z r.v.11/2001 80% město, 20% mimo město mám průměrnou spotřebu 9 litrů +/- (v zimě spíše 9,2 - 9,3) a to jezdím tak, že se téměř plynového pedálu nedotýkám. V Ostravě mé cesty vedou většinou mimo křižovatky kde bych musel zastavovat a při 90km/hod už mám 5 stupeň. Na krátké tratě si nedovedu představit, že by se z toho dalo dostat 8,5 l/100 km. Při 50%/50% (město/mimo město) si dovedu představit spotřebu kolem 8,3 l/100km. Při dvou trasách cca po 500 km (na dovolenou v ČR) při rzchlosti do 130 km/hod, jsem se dostal na spotřebu kolem 7,5 l. Spotřeby počítám tak, že beru vždy plnou nádrž a vztahuju to k počtu ujetých kilometrů mezi jednotlivým tankováním.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Niedziela 21.01.2007 15:38, RE: Mondeo
Kamil napisał:
Kupoval jsem před rokem Mondeo HB 2.0 Ghia, r.v. 11/2001. Opravoval jsem toto: přetržená lana ruční brzdy (4000 Kč), silentbloky zadní nápravy (7000 Kč), sání vzduchu u motoru - kus umělé hmoty za cca 10000 Kč (dle servisky měl najeto po 4 letech 140.tis Km - serviska pravá, Ford Charouz - před týdnem mi na ni vyměnili PP a LZ dveře za nové - koroze vnitřních spodních lemů karoserie), před cca 2-mi měsíci mi začala odcházet napínací kladka klínového řemenu - výměna cca 5000 Kč. Jinak O.K.. Mám n...
Za rok vrazit tolik peněz do auta :: hmm
''Moc toho nebylo'' .... ? Myslím že si ještě nějaký ten pátek nechám svou406Combi 2.0HDi s krásnou spotřebou a příjemnými jízdními vlastnostmi.Kupovaná před rokem náklady akorát olej a nafta (podotýkám kupovaná 150tis ted 170tis)
jj chvíli a čekaj mě rozvody :D
reagować
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.