0
powrót
 

diskuze k tématu: Češi kupují více ojetin než nových aut

kategorie zaszeregowania tematu:
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.09.2007 08:08, A proč ne?
Raději si koupím 3 roky staré auto, než bych si koupil novou fóbii HTP. Budu mít auto vybavené, větší a v mnoha ohledech lepší. Na vůni novoty si nepotrpím,je totiž strašně drahá a dle mého nesmyslná.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.09.2007 08:27, RE: A proč ne?
anonym napisał:
Raději si koupím 3 roky staré auto, než bych si koupil novou fóbii HTP. Budu mít auto vybavené, větší a v mnoha ohledech lepší. Na vůni novoty si nepotrpím,je totiž strašně drahá a dle mého nesmyslná.
Nové auto je logicky drahé. Ale pokud je bráno nejlépe na leasing a do podnikání, je to ještě v N1 a po 4 letech se prodá ( již za čisté zdaněné peníze ), tak v konečném důsledku vyjde na úplně stejné prachy jako 4letá ojetina s tím, že ještě navíc neutratí majitel za servis.
Takže podle mne: nové do podnikání, oddanit a po 4letech prodat. Podnikatel dostane na slušnou akontaci na nové a nový majitel ještě velmi slušé auto.
Paušalizovat hláškami: Nové nikdy apod je kravina.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.09.2007 10:30, RE: A proč ne?
edmund napisał:
Nové auto je logicky drahé. Ale pokud je bráno nejlépe na leasing a do podnikání, je to ještě v N1 a po 4 letech se prodá ( již za čisté zdaněné peníze ), tak v konečném důsledku vyjde na úplně stejné prachy jako 4letá ojetina s tím, že ještě navíc neutratí majitel za servis.
Takže podle mne: nové do podnikání, oddanit a po 4letech prodat. Podnikatel dostane na slušnou akontaci na nové a nový majitel ještě velmi slušé auto.
Paušalizovat hláškami: Nové nikdy apod je kravina.
Trošku tě poopravím - když jako podnikatel prodáš cokoli (auta nevyjímaje) jde to do příjmu a nezáleží na tom, je-li odepsané nebo ne. Jinak domů taky radši nové, zaměstnancům jeté nebo předváděčky...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.09.2007 10:48, RE: A proč ne?
Pepe napisał:
Trošku tě poopravím - když jako podnikatel prodáš cokoli (auta nevyjímaje) jde to do příjmu a nezáleží na tom, je-li odepsané nebo ne. Jinak domů taky radši nové, zaměstnancům jeté nebo předváděčky...
Ano. Ale zase hned vrazíš prachy znovu do dalšího, takže sice jen poměrnou část k době trvání leasingu, ale zase oddaňuješ.
A jak říkáš. Je spousta jiných problémů, než řešit co kde teče nebo klepe. Sice se stane, že narazíš na 5letý dobrý kus, ale já to prostě nerisknu. Zvláště, když po propočtení všeho a volbě značky co nejméně ztrácející hodnotu mne příjde funglovka na takřka stejné prachy.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.09.2007 10:52, RE: A proč ne?
Pepe napisał:
Trošku tě poopravím - když jako podnikatel prodáš cokoli (auta nevyjímaje) jde to do příjmu a nezáleží na tom, je-li odepsané nebo ne. Jinak domů taky radši nové, zaměstnancům jeté nebo předváděčky...
No já jsem zaměstnanec a na nové nemám. Jezdím s 3letým autem a zatím jsem nepocýtil nevýhody ojetého auta. Je to už 4té auto, co takhle vlastním a zatím jsem spokojen. No je pravda, že jsem ulítlej na Japonce a na tom Avensisu se jen tak nic neposere. U jiných značek by to možná nebylo tak veselé), ale zase nemaj šedé plasty))))))))))))))))))
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.09.2007 11:55, edmund
Je jasné, že nejlepší je ojeté, nové bych vživotě nekoupil a ani bych na něj neměl.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.09.2007 14:55, ojeté
anonym napisał:
Je jasné, že nejlepší je ojeté, nové bych vživotě nekoupil a ani bych na něj neměl.
No já na něj fakt nemám! No teda mám nějakých 300kolíků, ale co bych za ně koupil? Fábku s jedním airbagem a s HTP pod kapotou, nebo Thália, či Logan? Nesmysl! Raději něco mírně jetého, ale ve výbavě a trochu s nějakou rozumnou motorizací a ne vysavačem)
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.09.2007 14:58, RE: ojeté
anonym napisał:
No já na něj fakt nemám! No teda mám nějakých 300kolíků, ale co bych za ně koupil? Fábku s jedním airbagem a s HTP pod kapotou, nebo Thália, či Logan? Nesmysl! Raději něco mírně jetého, ale ve výbavě a trochu s nějakou rozumnou motorizací a ne vysavačem)
No vidím to asi stejně. Pokud bych podnikal, tak je to něco jiného, ale co by zaměstnanec= ojetina jasná volba. Když do toho člověk trochu dělá a neběží s každou hovadinou do servisu, tak to není drahý sport.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.09.2007 15:42, RE: ojeté
Šakal napisał:
No vidím to asi stejně. Pokud bych podnikal, tak je to něco jiného, ale co by zaměstnanec= ojetina jasná volba. Když do toho člověk trochu dělá a neběží s každou hovadinou do servisu, tak to není drahý sport.
Na ojetém autě se nechá,jak vydělat,takprodělat.Když jsem v některých zde napsaných recenzích četl co majitel nandal peněz do právě zakoupeného ojetého auta,říkal jsem si proč raději nešel do nového.Ne každý autům rozumí a zná někoho kdo by mu poradil.Do republiky se vozí spousta neskutečných šrotů a většina se jich prodá.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.09.2007 16:59, RE: ojeté
Šakal napisał:
No vidím to asi stejně. Pokud bych podnikal, tak je to něco jiného, ale co by zaměstnanec= ojetina jasná volba. Když do toho člověk trochu dělá a neběží s každou hovadinou do servisu, tak to není drahý sport.
No hlavně jako zaměstnanec máš asi víc času pod tím ležet, navíc to auto je zpravidla jedno. Kdybych měl na střídačku ležet pod našimi osmi auty, pomálu bych nedělal nic jiného. Už takhle chodím domů 3/4 roku za tmy. Rád si na autě něco ukuchtím, ale že bych se mechanikům s.al do řemesla, to radši ne. A ani já se nevyhýbám ojetinám - loni jsme jednu koupili a za ušetřené prachy přikoupili fasádní lešení, což v té chvíli byla daleko lepší investice....
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 24.09.2007 11:53, Ode zdi ke zdi
Neustálé debaty na téma nové x staré mě jednak začínají unavovat a jednak jsou ode zdi ke zdi. Neplatí u všech nových aut, že jsou naprosto bezproblémové a neplatí u všech ojetých aut, že se do roka rozpadnou. Pokud se něco poláme na novém voze stojí to čas, stejně jako na starém a stojí to peníze, které jsme zaplatili za to, že máme záruku už dříve.
Koupit si na leasing auto do rodiny v hodnotě půl milionu při ročním nájezdu 10-15 tisíc km mě osobně výhodné nepřijde, ale přít se tady o tom nehodlám. Navíc při tom nájezdu se na závady během té záruky ani nemusí přijít, takže budu mít 2,5 roku starý auto s 35 000 km, něco se porouchá (a nemělo by) a platím ze své kešeně. To je holý nerozum.
reagować


przep. aktualizację
ten temat obserwujesz

zakończyć obserwację danego tematu


Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.