0
powrót
 

diskuze k tématu: Klimatizace: dobrý sluha i zlý pán

kategorie zaszeregowania tematu:
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 02.05.2011 13:02, 70°C v interiéru
Kdysi jsem měl Kadetta s měřením vnitřní teploty. Maximum jsem dosáhl 55°C na přímém slunci bez použití sluneční clony. Se sluneční clonou minimálně o 10°C méně. Bavíme se o teplotě vzduchu v autě. Jinak tmavé povrchy, na které dopadá přímý sluneční svit se mohou ohřát i přes 80°C. Nicméně mám v autě klimatizaci a když ho někde nechám stát, tak mi tam teplota nastoupá, protože obvykle během nákupu nenechávám běžet motor...a stejně tak pochybuju, že někdo nechá běžet motor čoklovi v autě. Myslím, že tato argumentace v článku postrádá smysl. Pokud někde sedím v zaparkovaném autě, tak si stáhnu okna, mít nastartované kvůli 10-ti minutám čekání mi přijde poněkud žinantní.
Co se týká údržby klimatizace, tak dezinfekční spray stojí pár korun a aplikace je snadná a chladivo nechám kontrolovat, až se mi subjektivně zdá, že její výkon poklesl. Na předchozím autě to bylo po 5-ti letech. Ano, doplnili 2/3 chladiva, nicméně klima i s 1/3 chladila, jen déle trvalo, než se interiér vychladil. Ani jsem nedodržoval 20-ti minutový provoz každý měsíc a s klimou jsem neměl jediný problém. To jsou mé zkušenosti.
S čím souhlasím je vypínání kompresoru několik minut před dojetím do cíle. Výparník se vysuší a setrvačností systému se ještě chvilku po vypnutí daří teplotu udržet. A kompresor spouštím, až když mi automatická regulace není schopna udržet v autě požadovanou teplotu pouze tepelně neupraveným vzduchem zvenčí (myslím na jaře a v létě), což je někde mezi 20-25°C podle intenzity slunečního záření.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 02.05.2011 18:45, RE: 70°C v interiéru
David V napisał:
Kdysi jsem měl Kadetta s měřením vnitřní teploty. Maximum jsem dosáhl 55°C na přímém slunci bez použití sluneční clony. Se sluneční clonou minimálně o 10°C méně. Bavíme se o teplotě vzduchu v autě. Jinak tmavé povrchy, na které dopadá přímý sluneční svit se mohou ohřát i přes 80°C. Nicméně mám v autě klimatizaci a když ho někde nechám stát, tak mi tam teplota nastoupá, protože obvykle během nákupu nenechávám běžet motor...a stejně tak pochybuju, že někdo nechá běžet motor čoklovi v autě. Myslím,...
Jen takovou noticku: právě kvůli těm přehřátým plastům klimu vítám - bez ní fungujou i za jízdy jako topení, a je úplně jedno, jak jsou, nebo nejsou měkčený...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 02.05.2011 21:45, Jsem hledal fotogalerii...
s vyšším rozlišením a tentokrát nic
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 02.05.2011 22:08, RE: Jsem hledal fotogalerii...
Petr S napisał:
s vyšším rozlišením a tentokrát nic
Je to v C5, nejspíš je to Kylie
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 02.05.2011 23:12, RE: Jsem hledal fotogalerii...
Pepe napisał:
Je to v C5, nejspíš je to Kylie
Hm dobrá plastika i paruka
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 03.05.2011 00:46, Klima je na prdel...
Jako, ja ve svim bmv ma tu klimu ze jo, jenomze mi uz 3 roky nefunguje jako. Ja sem ji stejne moc nepozival, ponevadz sem byl pak vzdi nachcypany ze jo. Jo jako, treba uznat ze ted se v aute jako dost potim ze jo a pak sem docela smrdutej, jenomze alespon sem zatim zdrav jako. Minule leto se mi stala takova prihoda jako, bylo velice horko ze jo, ja nevim v aute bylo snad padesat stupnu jako. Jsem dostal mikrospanek a jel sem asi chvili v protismeru protoze na mne jeden vul co jel oproti furt trubil ze jo. On pak musel jit az za krajnici jinak bych ho sejmul jako. Nastesti jsem se vzbudil a vratil se na svou stranu cesty. Pak sem zastavil u pumpy a dal si studeni pivo. Jo to mi dost tehdy helflo, protoze pak jsem zvysnych 100 km domu v pohode odjezdil. Tak zatim cus borci jako...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 03.05.2011 07:56, RE: Jsem hledal fotogalerii...
Pepe napisał:
Je to v C5, nejspíš je to Kylie
Jedině Kylie zamlada, ale to tehdy byly DS než C5
reagować


przep. aktualizację
ten temat obserwujesz

zakończyć obserwację danego tematu




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.