0
powrót
 

diskuze k tématu: Co říkáte na práci Dopravních inspektorátů?

kategorie zaszeregowania tematu:
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Środa 30.08.2006 00:53, no comment
Bohužel na vyjádření mého názoru neexistují taková vulgární slova, která by vystihla můj přesný názor :))))
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Środa 30.08.2006 00:54, nic nového
Zhruba před měsícem jsem prodával auto... Na DI jsem přišel v 8.30 (otevřeno od 7.45). Vytáhl jsem si pořadové číslo 221 (v tu dobu bylo na řadě asi číslo 25). Čekal jsem do půl jedné (cca číslo 170). Úřednice šly na oběd...
Při tom čekání sem doufal, že si aspoň pěkně pochutnají
Doslat sem se na řadu zhruba v půl třetí...
Během sezení v čekárně jsem si poslechl několik rozhovorů o tom, jak dlouho tu někteří čekají (ještě upozorňuji, že cca v 10.00 byly lístky rozebrané a tím provoz DI končil), třebaže to zkouší již několik dní... No prostě hrůza.

Z dvanácti okének fungovaly čtvři. Prostě nechápu. Kdyby takto fungoval můj podnik, jsem dávno na myzině...

Jestiliže vás to čeká, doporučuji skutečně pevné nervy...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Środa 30.08.2006 07:15, u nás k lepšímu
Po přesunutí agendy z dopravního inspektorátu na pověřené obce je u nás velká změna k lepšímu. Dříve to na dopravce bylo opravdu na celý den s neurčitým výsledkem. Pokud jste tam tedy neměli někoho známého, to šlo vyřídit kdykoliv i nemožné. Když jsem zatím vyřizoval něco na pověřené obci, tak to bylo vždy prakticky bez čekání, poradili co a jak, atd. Ale věřím, že na velkých magistrátech možná žádná změna poznat není. Musíte se přestěhovat "na dědinu"...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Środa 30.08.2006 07:25, RE: no comment
Falco napisał:
Bohužel na vyjádření mého názoru neexistují taková vulgární slova, která by vystihla můj přesný názor :))))
Souhlas. Naprosta neochota a arogance. Vystojim frontu a ten srac pak svou prepazku zavre a jde pryc... Konkretne teda v Havl. Brode. Jinde jsem nebyl. Za ty jejich obrovsky platy by se meli chovat trosku jinak a jestli na to nemaj at jsdou treba dlazdit chodniky...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Środa 30.08.2006 08:01, RE: u nás k lepšímu
Michal napisał:
Po přesunutí agendy z dopravního inspektorátu na pověřené obce je u nás velká změna k lepšímu. Dříve to na dopravce bylo opravdu na celý den s neurčitým výsledkem. Pokud jste tam tedy neměli někoho známého, to šlo vyřídit kdykoliv i nemožné. Když jsem zatím vyřizoval něco na pověřené obci, tak to bylo vždy prakticky bez čekání, poradili co a jak, atd. Ale věřím, že na velkých magistrátech možná žádná změna poznat není. Musíte se přestěhovat "na dědinu"...
Ještě před pěti lety to v Kolíně vypadalo jak popisuje autor článku - ráno v šest do fronty na pěkné páté místo, v osm se otevřely dveře a fronta několika desítek čekajících zoufalců se pomalu sunula k jedinému okénku v prvním patře. V deset hodin jste konečně přišel na řadu, ale běda, pokud vám chyběl například 10 Kč kolek, který prodávali v přízemí. Jen těžko se pak lidem ve frontě vysvělovalo, že už jste ve frontě stál...

V současné době funguje lístkový systém, několik přepážek a odbavovací doba na jednoho člověka je v průměru okolo 10 minut. Byl jsem mile překvapen, když vyřazení vozidla z evidence nebo přihlášení nového auta bylo vyřízené do 30 minut.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Środa 30.08.2006 15:23, FUJ FUJ FUJ - řečeno slušně
Jestli se to zlepšilo nepovím, protože tam ta často nejsem a nemám srovnání. Nicméně vám tam prd řeknou, neporadí, všude se abnormálně čeká. Aby byly nějaké formuláře na netu i s návodem jak na ně a o co go tak to ne. Snad všecko se musí osobně, což vidím jako největší nevýhodu. Kdejaká drobnost opravdu znamená půl dne volna. Pokud v tom neumíte chodit a nemáte tam známou, tak je to děs a hrůza. FUJ! FUJ! FUJ!
Povinné ručení+DI jsou nejhorší instituce co se týče provozování auta, i když každá jiným způsobem. Jedna vyloženě okrádá slušné ve prospěch prasat a druhá slušné frustruje. ...Někdy mám fakt chuť jezdit se svou vlastní SPZ a na tvé triko.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Środa 30.08.2006 18:22, tohle nelze komentovat
nedavno jsme koupili ojeté auto, bohužel bylo přihlášeno v Praze (dostali jsme plnou moc od starého pána na odhlášení), jsem z Ostravska, takže cesty do Prahy jsem se chtěl vyhnout, na dotaz u okínka mi arogantně ta stará ježibaba řekla:"My nejsme s Prahou propojeni musíte tam osobně zajet a odhlásit vozidlo tam!" Tohle v internetové době plné digitálních technologíí bych opravdu nečekal.Pos*** česká byrokracie a neschopnost zjednodušit systém.Sice bolševik je už dávno za námi, ale na úřadech mi připadá,že stále existuje. Vzal bych ty staré smradlavé ježibaby a dědky co tam chtějí zůstat na věčné časy a vyházel je jednoho po druhém z oken a zaměstnal "mladou krev" snad by se to i hnulo k lepšímu.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Środa 30.08.2006 19:01, inspektoráty
Mám zkušenost jak s inspektorátem Brno -venkov,tak Brno -město.Venkov(konkrétně Židlochovice) mě přijdou skoro perfektní...ochotní úředníci,žádná čekací doba...super!! Město je ale daleko horší...jak co se týká ochoty,tak čekacích dob.Co mě překvapilo ale u obou,tak to je,že jsem potřeboval potvrzení (notářsky ověřené) od prodávajícího,že již nebude používat vozidlo,které jsem kupoval!!! Podotýkám,že jsem měl řádně uzavřenou kupní smlouvu,kde bylo napsáno,že jsem kupující!!! Toto trochu zavánělo starými časy,ale jinak si myslím,že se toho hodně změnilo k lepšímu.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Środa 30.08.2006 19:07,
Já jezdím velmi často na úřady v České Lípě a Liberci. To co se tam dělo v červnu-červenci nemá obdoby. hlavně CL: otvírá se v 8hodin, fronty od rána od půl6, a kdo příjde na 8, tak už mu "bankomat" vydá lísteček, že už nebude obslouženej....
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Środa 30.08.2006 21:35, Odbor dopravy v Brně
Fungují většinou všechny přepážky, jenomže úřední dny jsou jenom Po, St a Pá dopoledne...takže je nutno stát frontu víc než půl hodiny před otevřením a pak ještě víc než půl hodiny čekat...na druhou stranu musím říct, že jsem se až na jeden případ zatím setkal se slušnými a ochotnými úřednicemi...kdyby byly úřední dny každý den a kdyby se na formulářích nemusel ten samý údaj vyplňovat třikrát, tak by to bylo fajn...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 31.08.2006 09:18, zlepšení, ale jen někde
tak to já se musím přidat k chvále menších obcí (s rozšířenou působností), protože v Novém Boru to je jednoznačně lepší. Do 10 min jsem na řadě, okének otevřeno dost, čeká se přiměřeně, )ředníci ochotníé a vstřícní a poradí. Nicméně stále platí některá nařízení (vnitřní), přes která nejede vlak :-//
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 31.08.2006 19:12, Evidence motorových vozidel
Přesně tak, jako v předchozím článku to funguje na evidenci v Berouně. Tato situace tam je letitě neměnná. Vím, že je výrazně horší než na evidencích v okolí. Většina lidí nadává těm ženským za okýnky, ty jsou sice řádně nepříjemné ( jistě to jsou bývalé "příslušnice" ), ale nejsou svými pány. Nadřízený těchto evidencí je referát dopravy příslušného městského úřadu. Tam jsem poslal e-mailem dotaz panu vedoucímu tohoto referátu proč to v Berouně vypadá tak zoufale, ale pan vedoucí ( přestože MÚ na svých web. stránkách inzeruje, že komunikuje s občany e-poštou ) mi neodpověděl. Kopii jsem poslal starostovi, který mi odepsal, že věc předá vedoucímu ref. dopravy.:)), Víte někdo, kde si efektivně na práci těchto úředníků a jejich nadřízených stěžovat?
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Sobota 02.09.2006 11:56, DI
Falco napisał:
Bohužel na vyjádření mého názoru neexistují taková vulgární slova, která by vystihla můj přesný názor :))))
Protože se autama živím objíždím mnoho DI a můžu potvrdit že na malých dopravkách je to rychlejší ale mají zese problém s nevědomostí. Například vyžadují notářsky ověřenou plnou moc!!! která není potřeba a pod. Další velký problém je že každá dopravka chce něco jiného, Kdyby umožnili autobazarům (aspoň těm větším) dělat třeba odhlášky tak by se to taky zjednodušilo. JEŠŤE MUSÍME NA TÉ BYROKRACII ZAPRACOVAT!!!!!!!!!!!
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 04.09.2006 21:16, Přihlášení auta z dovozu
Dnes jsem přihlašoval auto dovezené z ciziny, vše jsem vyřídil za 1 den ( emise, STK, povin.ručení , pojištění, přihlášení , značky- prostě můžu jezdit- no pravdou je, že zámek řadící páky jsem nezařídil- neměli nikde volno :) ). Řekli byste, že je to teda absolutně v pohodě ( navíc v Praze ) a tak by to mělo být. Jenže háček je v tom, že vše bylo předem připravené díky známým a bylo nutné všimné na inpektorátu a šlo to na počkání.
No tak mi neříkejte , že ty šmejdi na to opravdu potřebujou až 30 dní!!Mimochodem na autech v těsné blízkosti DI byly všechny poznávací značky podezřele hezké !!! A pak, že to vymýtili.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Sobota 30.09.2006 14:11, RE: Evidence motorových vozidel
MHr napisał:
Přesně tak, jako v předchozím článku to funguje na evidenci v Berouně. Tato situace tam je letitě neměnná. Vím, že je výrazně horší než na evidencích v okolí. Většina lidí nadává těm ženským za okýnky, ty jsou sice řádně nepříjemné ( jistě to jsou bývalé "příslušnice" ), ale nejsou svými pány. Nadřízený těchto evidencí je referát dopravy příslušného městského úřadu. Tam jsem poslal e-mailem dotaz panu vedoucímu tohoto referátu proč to v Berouně vypadá tak zoufale, ale pan vedoucí ( přestože MÚ n...
Souhlasím, v menších městech je to opravdu lepší. Je to logické, menší město, méně aut, menší počet prodejů... Větší problém vidím v tom, že agenda není zdaleka sjednocená. Někde chtějí notářsky ověřenou plnou moc, někde ne, někde chtějí originál výpisu z OR, někde ne, někde vám řeknou, že evidenční kontrola platí 7 pracovních dní, někde, že je platnost neomezená. A ty fronty od 6 hod, to mi trošku zavání středověkem, nechápu tu míru arogance, když takový stav kompetentní úředníci dopustí. Jednoduše řečeno si s námi za naše vlastní peníze vytírají pr... Účinně si stěžovat snad ani nelze, nikdy vám nikdo neodpoví. Trošku si za to můžeme sami, necháme se sebou vorat a jsme nedůsledný ve vymáhání svých práv. Napište rovnou na Ministerstvo dopravy (je to jejich bordel) a když vám neodpoví, rozmazejte to všude kde se dá. Platíme si všichni ze svých daní celý státní aparát a za to dostáváme fronty, aroganci, vysoké poplatky atd. Když státní úředník udělá chybu, jede se dál, téměř jistá práce, když uděláte chybu vy, v soukromé firmě, letíte. Možná by pomohlo veškerou dopravní agendu zprivatizovat, pak by to konečně fungovalo.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 10.04.2008 21:59, Technicky prukaz
Dobry den chtel bych se Vas zeptat na par veci ohledne dovozu auta.
Stala se mi takova vec,
koupil jsem auto a po vyrizeni kupni smlouvy predani penez a vseho kolem, jsem doma tyden na to zjistil, ze v TP chybi presne uprostred pismeno Z! Tedy v TP je jen 16 znaku z puvodne 17 ktere jsou na aute! Vsechno se shoduje (na aute jsem nasel jeste tri VIN cisla samozrejme vse stejne a bez naznaku nejake upravy) az na to chybejici pismeno Z presne uprostred v TP! Je to Litevske auto a puvodniho majitele uz asi nebudu mit moznost videt prodal auto a odcestoval do USA
Vse nasvedcuje tomu ze jde o uredni chybu (preklep) je nejaka moznost doopravit tuto chybu v cechach, abych si v klidu mohla auto prihlasit v Ceske republice???
Dekuji, informace prosim na honzasafarik@seznam.cz
reagować


przep. aktualizację
ten temat obserwujesz

zakończyć obserwację danego tematu




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.