0
powrót
 

diskuze k tématu: Co nás čeká a nemine v roce 2010?

kategorie zaszeregowania tematu:
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 31.12.2009 07:57, Ámen...
No, mám dojem, že autor článku to vidí celkem reálně. Tak nějak to asi bude, pokud nám bude vládnout současná vládní garnitura.
No a teď reálně: pro m,noho lidí se auto stalo nejen zdrojem obživy (pořád se vozí něco sem a tam a odnikud nikam, aby to skončilo stejně tam, odkut to vyjelo), ale i zdrojem zábavy. Statistiky jasně píší o prodeji vozů a jejich dovozů ze zahraničí. Dostupnost aut v dnešní době pro každého dovedla situaci na silnici tam, kde je. Tak se nelze divit, že se přikročilo k jistým restrikcím. Jelikož evropským trendem je zelená a hned za ní bezpečnost, tak díky tomu tyto dvě moderní linie postihnou práve metropole, mezi něž se Praha počítá.
Já, coby mimopražský řidič, když musím jet do Prahy autem, jsem celkem nervozní. Ne z toho, že bych to nezvládal a nebo necěděl, ka, jet, ale z toho, že s vysokou mírou pravděpodobnosti skončím jako účastník DN kvůli někomu, kdo ještě nezaregistroval, že sedí v autě a musí respektovat jistá pravidla a zásady.
Věřte mi a nebo ne, jak kdo ráčí, projel jsem opravdu hodně států a najel jsem celkem dost slušnou porci kilometrů a mohu říct jen jedno, nikde jsem nezažil tolki nehod, jako právě v Praze. Myslím, že na toto téma (kteří mnozí nechtěli slyšet a vyskakovali jako čertík ze škatulky), jsem tu kdysi již psal. Takže, když přeskočím fázi o morálce za volantem, sebekázni, respektu k těm, co tak neumí řídit jako druzí a pak k jisté-nám stále chybějící - míře ohleduplnosti, agresivitě, nedbalosti, nesoustředěnosti atk dále, sem celkem rád, že Praha bude takto "postižena". A´t za tím stojí cokoliv, tak bych byl rád, aby tato ne příliš populární opatření mnohým z nás trošku přistřihla křídla a zmírnila jejich rozlet. To, že na to doplatí řada jiných - ukázněných - řidičů, je bohužel daň za to, že se chováme na silnicích ( a nejen v Praze) jako dobytek urvaný ze řetězu a že se na to (možná) již někdo nemůže dívat . Hluk sílí každným dnem, přejít přechod bez rizika, že mě někdo sestřelí, je hazard, projet Prahu plynule je scifi, stačí, když někdo za jízdy čte noviny a problém je vyrobený. No a tak máme vlastně to, co jsme chtěli.

A já zase se vrátím ke svému oblíbeneému - až se naučíme chovat tak, jako ve Švédsku či Švýcarsku, bude nám hej. Jenže my to nechceme, protože v okamžiku, jak sedneme do auta, musíme v tu ránu dokázat druhým, že pouze a jen JÁ jsem ten vyvolený a ostatní nemají na silnici co dělat, a pak se nemlžeme nic než jen vztekat nad faktem, že nám právě toto naše chování za volantem poněkud znechutil...

Přál bych si tak bezpečné cestování, jako právě jsem zažil ve Skandinávii, ale to je pro nás nedosažitelným snem. A díky čemu či komu? No přeci díky nám samotným.

Pánům z Prahy přeji pevných nervů
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 31.12.2009 08:28, RE: Ámen...
Zdeny60 napisał:
No, mám dojem, že autor článku to vidí celkem reálně. Tak nějak to asi bude, pokud nám bude vládnout současná vládní garnitura.
No a teď reálně: pro m,noho lidí se auto stalo nejen zdrojem obživy (pořád se vozí něco sem a tam a odnikud nikam, aby to skončilo stejně tam, odkut to vyjelo), ale i zdrojem zábavy. Statistiky jasně píší o prodeji vozů a jejich dovozů ze zahraničí. Dostupnost aut v dnešní době pro každého dovedla situaci na silnici tam, kde je. Tak se nelze divit, že se přikročilo k j...
Clanek byl napsan velmi vtipne a castecn i dost realne. O pruzich pro MHD a taxiky si myslim sve, temer vsude kde to udelali, to bylo uplne zbytecne, protoze se tam nikdy kolony netvorily (viz metro opatov, chodov kde bydlim) na vetsine mist to prave zhorsilo dopravni situaci. Pruhy pro ciklisty v praze, ktre clovek narozdil od Pardubic napriklad, spocita na prstech jedne ruky me prijde taky zbytecny. A na jiznich spojkach spojeni Hradeke dalnice s D1 kde byla vzdy 80 a ted je 50 je proste totalni kravina. Zaprve tam stejne vsichni jezdi jako predtim (samotna znacka to nevyresi) a hlavne tam neni prechod, krizovatka nic co by branilo teto rychlosti a hluk nedokazu posoudit, ale s tim se tam kazdy proste narodil nebo prestaoval a nemyslim si, ze by to bylo tak neunosne. Chatu mame blizko D1 a slysime taky dalnici kdyz mame okna otevrena a proste to neresime. A ze by 50 a 80 byl az tak velky rozdil v hluku me neprijde. Hlavne ze nedavno na jizni spojce delali po 23 hodine rychlost 100. A ted tam bude 50 na 24 hodin denne.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 31.12.2009 09:32, RE: Ámen...
mufik.martin napisał:
Clanek byl napsan velmi vtipne a castecn i dost realne. O pruzich pro MHD a taxiky si myslim sve, temer vsude kde to udelali, to bylo uplne zbytecne, protoze se tam nikdy kolony netvorily (viz metro opatov, chodov kde bydlim) na vetsine mist to prave zhorsilo dopravni situaci. Pruhy pro ciklisty v praze, ktre clovek narozdil od Pardubic napriklad, spocita na prstech jedne ruky me prijde taky zbytecny. A na jiznich spojkach spojeni Hradeke dalnice s D1 kde byla vzdy 80 a ted je 50 je proste total...
:o) no nejhorší na tom je, že ačkoliv mě článek pobavil a opravdu se povedl, tak mi druhým dechem z toho běhá mráz po zádech, jaká je to v podstatě nechutná realita...ale už mám řešení, na TIP-CARSU jsem našel za kilo starou Karosu LC 736(i s klimatizací) a budou vyhrazený pruhy jen moje.Ekologové těšte se !!! :o)
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 31.12.2009 10:09, RE: Ámen...
Zdeny60 napisał:
No, mám dojem, že autor článku to vidí celkem reálně. Tak nějak to asi bude, pokud nám bude vládnout současná vládní garnitura.
No a teď reálně: pro m,noho lidí se auto stalo nejen zdrojem obživy (pořád se vozí něco sem a tam a odnikud nikam, aby to skončilo stejně tam, odkut to vyjelo), ale i zdrojem zábavy. Statistiky jasně píší o prodeji vozů a jejich dovozů ze zahraničí. Dostupnost aut v dnešní době pro každého dovedla situaci na silnici tam, kde je. Tak se nelze divit, že se přikročilo k j...
Přestože se jedná o silvestrovské podání článků, musím se k Vašemu pohledu vyjádřit. Zaujalo mě, že když jedete do Prahy, obáváte se DN. Z mých zkušeností (najezdil jsem doopravdy hodně kilometrů všude možně po planetě) se v Praze jezdí velmi dobře. Poslední dobou jsou řidiči pružní, naučili se pouštět, respektují pravidlo zipu, přičemž se jezdí poměrně rychle. Vzhledem k hustotě provozu, ne zrovna ideálním komunikacím a mixu rozličných dopravních prostředků je na tom hlavní město s nehodovostí velmi dobře vzhledem k celé ČR. Nejvíce nebezpečné jsou přece silnice první či druhé třídy, kde se ve vysoké rychlosti míjejí auta, popř. přehledné křižovatky či nepřehledné úseky ...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 31.12.2009 10:11, RE: Ámen...
cruise napisał:
:o) no nejhorší na tom je, že ačkoliv mě článek pobavil a opravdu se povedl, tak mi druhým dechem z toho běhá mráz po zádech, jaká je to v podstatě nechutná realita...ale už mám řešení, na TIP-CARSU jsem našel za kilo starou Karosu LC 736(i s klimatizací) a budou vyhrazený pruhy jen moje.Ekologové těšte se !!! :o)
Já si koupím stříbrnou Octavií, kámoš z reklamky zajistí žluto-modré polepy a od hasičů budu mít zvukové a výstražní zařizení na střeše Ještě tu uniformu musím někde nechat ušít ..
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 31.12.2009 11:24, RE: Ámen...
Petr - TipCars.com napisał:
Já si koupím stříbrnou Octavií, kámoš z reklamky zajistí žluto-modré polepy a od hasičů budu mít zvukové a výstražní zařizení na střeše Ještě tu uniformu musím někde nechat ušít ..
to nebude problém.....odcházející policisté přeci uniformy prodávají.....
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 31.12.2009 13:03, RE: Ámen...
Tomáš napisał:
to nebude problém.....odcházející policisté přeci uniformy prodávají.....
Nevíte za kolik? dnešní rok byl poměrně slabý ...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 31.12.2009 15:57, obrázek-tapeta
Zdravím, nevíte jak si mám uložit obrázek co je na homepage tipcars.com ? Jde mi o ten obrázek Camara,chci ho jako wallpaper,díky za odpověd.Při jakémoliv kliknutí se totiž zavře :o((
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 31.12.2009 22:44, RE: obrázek-tapeta
Drago5 napisał:
Zdravím, nevíte jak si mám uložit obrázek co je na homepage tipcars.com ? Jde mi o ten obrázek Camara,chci ho jako wallpaper,díky za odpověd.Při jakémoliv kliknutí se totiž zavře :o((
otevřít obrázek - stisknout zároveň CTRL a S - uloží se html soubor a vytvoří se složka ve které je ten obrázek.
na nic jednoduššího jsem nepřišel
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Piątek 01.01.2010 10:46, RE: obrázek-tapeta
Drago5 napisał:
Zdravím, nevíte jak si mám uložit obrázek co je na homepage tipcars.com ? Jde mi o ten obrázek Camara,chci ho jako wallpaper,díky za odpověd.Při jakémoliv kliknutí se totiž zavře :o((
Otevřít obrázek, pravý tlačítko myši, uložit obrázek jako...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Piątek 01.01.2010 11:36, RE: Ámen...
Petr - TipCars.com napisał:
Přestože se jedná o silvestrovské podání článků, musím se k Vašemu pohledu vyjádřit. Zaujalo mě, že když jedete do Prahy, obáváte se DN. Z mých zkušeností (najezdil jsem doopravdy hodně kilometrů všude možně po planetě) se v Praze jezdí velmi dobře. Poslední dobou jsou řidiči pružní, naučili se pouštět, respektují pravidlo zipu, přičemž se jezdí poměrně rychle. Vzhledem k hustotě provozu, ne zrovna ideálním komunikacím a mixu rozličných dopravních prostředků je na tom hlavní město s nehodovostí ...
Pánovi co si myslí že jsou v Praze agresivní řidiči bych doporučil návštěvu Bratislavy. Já sem tam nějaký ten předpis poruším, nikterak si s tím hlavu nelámu, ale dopravni situaci v Bratislavě bych přirovnal k nějaké počítačové hře kde nikdo nerespektuje nikoho. Projíždím tudy celkem často a vždy žasnu.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Piątek 01.01.2010 18:08, RE: obrázek-tapeta
TOM napisał:
Otevřít obrázek, pravý tlačítko myši, uložit obrázek jako...
takhle to přesně nejde...ale to uložení celécstránky fachá,pak si to otevřu offline a uložím picture :o).
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Sobota 02.01.2010 10:30, RE: Ámen...
Valnoha napisał:
Pánovi co si myslí že jsou v Praze agresivní řidiči bych doporučil návštěvu Bratislavy. Já sem tam nějaký ten předpis poruším, nikterak si s tím hlavu nelámu, ale dopravni situaci v Bratislavě bych přirovnal k nějaké počítačové hře kde nikdo nerespektuje nikoho. Projíždím tudy celkem často a vždy žasnu.
S tou Bratislavou plně souhlasim, tam jsou fakt dobytci, navíc když viděj projíždějící auto s českou SPZ, to se musej hned ukázat. Předjíždění zprava po zastávkách MHD tam není nic vyjímečnýho. Pakrát jsem tam jel a nestačil se divit...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 04.01.2010 12:31, blbost
Nezlobte se, ale ten článek mi přijde jako kravina se spoustou předsudků, gramatických chyb a překlepů (jakkoliv se snaží vypadat vtipně).
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 05.01.2010 17:34, RE: blbost
capslock napisał:
Nezlobte se, ale ten článek mi přijde jako kravina se spoustou předsudků, gramatických chyb a překlepů (jakkoliv se snaží vypadat vtipně).
Ten článek vyšel na Silvestra a berte ho jako apríl ...
reagować


przep. aktualizację
ten temat obserwujesz

zakończyć obserwację danego tematu




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.