0
powrót
 

diskuze k tématu: Čeští řidiči odkládají výměnu poškozeného čelního skla

kategorie zaszeregowania tematu:
Koloss
ilość wystąpień639
data registracji19.09.2008
Cztwartek 18.04.2013 13:52, Příjmy
Tak nějak nevím - že by to souviselo s příjmy, které směrem k menším městům klesají?
reagować
kralici79
ilość wystąpień43
data registracji16.01.2013
Cztwartek 18.04.2013 14:34, Nezodpovědný.
Už vozím sklo s dolíkem od kamínku na autě tři roky. Chci ho vyměnit, mám ho pojištěný, ale nějak pořád nemám čas. Denně do práce z malé obce (600 obyvatel.). A do servisu bych to taky musel vézt a nechávat tam. A pak zase zpátky pro to. A shánět odvoz do práce. Úplně se osypu, když vidím kolik je to lítání. A pak proč se lidem do toho nechce.
reagować
Koloss
ilość wystąpień639
data registracji19.09.2008
Cztwartek 18.04.2013 15:24, RE: Nezodpovědný.
kralici79 napisał:
Už vozím sklo s dolíkem od kamínku na autě tři roky. Chci ho vyměnit, mám ho pojištěný, ale nějak pořád nemám čas. Denně do práce z malé obce (600 obyvatel.). A do servisu bych to taky musel vézt a nechávat tam. A pak zase zpátky pro to. A shánět odvoz do práce. Úplně se osypu, když vidím kolik je to lítání. A pak proč se lidem do toho nechce.


Jednou jsem chytil šutrem do skla, taková malá jiskřička. Bylo to v zimě a přímo nad výdechem topení, takže by z toho rozdílem teplot klidně vyjela prasklina do půlky skla. Okamžitě jsem jel do nejmenovaného skloservisu, kde to opravili za 1500, nikdy se už nedalo najít, kde to bylo. Dal jsem to tam v době oběda, vyzvedával v pět večer. Ano hrozili, že se může stát, že ta prasklina vyjede během opravy, naštěstí se to nestalo. Jinak dřív jsem udělal zkušenost, že jsem jeden den dostal šutrem, taky jen drobná jiskřička mimo výhled, do druhého dne z ní vyjela prasklina přes 30 cm. Takže podruhé jsem nečekal.
reagować
David V
ilość wystąpień2063
data registracji16.05.2007
Cztwartek 18.04.2013 15:30, RE: Nezodpovědný.
Koloss napisał:
kralici79 napisał:
Už vozím sklo s dolíkem od kamínku na autě tři roky. Chci ho vyměnit, mám ho pojištěný, ale nějak pořád nemám čas. Denně do práce z malé obce (600 obyvatel.). A do servisu bych to taky musel vézt a nechávat tam. A pak zase zpátky pro to. A shánět odvoz do práce. Úplně se osypu, když vidím kolik je to lítání. A pak proč se lidem do toho nechce.
Jednou jsem chytil šutrem do skla, taková malá jiskřička. Bylo to v zimě a přímo nad výdechem topení, takže by z toho rozdílem teplot klidně vyjela prasklina do půlky skla. Okamžitě jsem jel do nejmenovaného skloservisu, kde to opravili za 1500, nikdy se už nedalo najít, kde to bylo. Dal jsem to tam v době oběda, vyzvedával v pět večer. Ano hrozili, že se může stát, že ta prasklina vyjede během opravy, naštěstí se to nestalo. Jinak dřív jsem udělal zkušenost, že jsem jeden den dostal šutrem, taky jen drobná jiskřička mimo výhled, do druhého dne z ní vyjela prasklina přes 30 cm. Takže podruhé jsem nečekal.


Taky mám lepený dolík po kamínku a s kvalitou (hlavně zamezením dalšího šíření jsem spokojen).
reagować
Pepe
ilość wystąpień1136
data registracji09.05.2007
Cztwartek 18.04.2013 19:39, RE: Nezodpovědný.
David V napisał:
Koloss napisał:
kralici79 napisał:
Už vozím sklo s dolíkem od kamínku na autě tři roky. Chci ho vyměnit, mám ho pojištěný, ale nějak pořád nemám čas. Denně do práce z malé obce (600 obyvatel.). A do servisu bych to taky musel vézt a nechávat tam. A pak zase zpátky pro to. A shánět odvoz do práce. Úplně se osypu, když vidím kolik je to lítání. A pak proč se lidem do toho nechce.
Jednou jsem chytil šutrem do skla, taková malá jiskřička. Bylo to v zimě a přímo nad výdechem topení, takže by z toho rozdílem teplot klidně vyjela prasklina do půlky skla. Okamžitě jsem jel do nejmenovaného skloservisu, kde to opravili za 1500, nikdy se už nedalo najít, kde to bylo. Dal jsem to tam v době oběda, vyzvedával v pět večer. Ano hrozili, že se může stát, že ta prasklina vyjede během opravy, naštěstí se to nestalo. Jinak dřív jsem udělal zkušenost, že jsem jeden den dostal šutrem, taky jen drobná jiskřička mimo výhled, do druhého dne z ní vyjela prasklina přes 30 cm. Takže podruhé jsem nečekal.
Taky mám lepený dolík po kamínku a s kvalitou (hlavně zamezením dalšího šíření jsem spokojen).


Taky mi přijde, že výmluva na čas v horizontu několika let je trošku víc lemplovitost, než cokoli jiného. Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody...
reagować
free78
ilość wystąpień300
data registracji19.09.2008
Piątek 19.04.2013 13:22, Čeští řidiči odkládají nejen výměnu skla....
Expertům ze společnosti GE Money auto, co dělaly výzkum zcela zadarmo sdělím, že čeští řidiči odkládají nejen opravy typu lehce naprasklé přední sklo, ono těch věcí bude podstatně víc. Článek je psán klasicky tak, aby budil dojem jací že to sou ti čeští řidiči lajdáci, čímž si dopředu dělá prostor pro článek další, ve kterém se stádu nabídne řešení v podobě dalšího utažení šroubu. Už vidím ten titulek - "Policie spřísní kontroly prasklých čelních skel", nebo "Zvýšme pokuty za prasklá čelní skla! Požaduje dopravní expert.". Stádo jásá jak se ten stát stará, stát dosáhl taky svého a to nejen ve výběru zvýšených daní/pokut, ale i právě výše zmíněným dalším utažením šroubu.
Řekl bych že článek se mohl klidně jmenovat - "Čeští konzumenti uzenin odkládají nákup parmské šunky". Jenže u této skupiny lidí zatím není takový potenciál pro výběr dodatečné daně (pokut). No ikdyž.... taková daň z "nezdravých potravin", on by se prostor asi našel... Ale původně jsem chtěl jenon zmínit, že cokoliv češi odkládají nemusí být nutně výrazem lajdáctví, ale třeba reálným vyhodnocením aktuální situace rodinného rozpočtu.
reagować
Pepe
ilość wystąpień1136
data registracji09.05.2007
Piątek 19.04.2013 15:35, RE: Čeští řidiči odkládají nejen výměnu skla....
free78 napisał:
Expertům ze společnosti GE Money auto, co dělaly výzkum zcela zadarmo sdělím, že čeští řidiči odkládají nejen opravy typu lehce naprasklé přední sklo, ono těch věcí bude podstatně víc. Článek je psán klasicky tak, aby budil dojem jací že to sou ti čeští řidiči lajdáci, čímž si dopředu dělá prostor pro článek další, ve kterém se stádu nabídne řešení v podobě dalšího utažení šroubu. Už vidím ten titulek - "Policie spřísní kontroly prasklých čelních skel", nebo "Zvýšme pokuty za prasklá čelní skla! Požaduje dopravní expert.". Stádo jásá jak se ten stát stará, stát dosáhl taky svého a to nejen ve výběru zvýšených daní/pokut, ale i právě výše zmíněným dalším utažením šroubu. Řekl bych že článek se mohl klidně jmenovat - "Čeští konzumenti uzenin odkládají nákup parmské šunky". Jenže u této skupiny lidí zatím není takový potenciál pro výběr dodatečné daně (pokut). No ikdyž.... taková daň z "nezdravých potravin", on by se prostor asi našel... Ale původně jsem chtěl jenon zmínit, že cokoliv češi odkládají nemusí být nutně výrazem lajdáctví, ale třeba reálným vyhodnocením aktuální situace rodinného rozpočtu.


Tam, kde to jde za pojišťovnou, to není o rozpočtu. To, že po silnicích jezdí polovraky, o tom žádná. A to, že pokutovat prasklý sklo je na rozdíl od (třeba) špatně funkčních brzd jednodušší, taky...
reagować


przep. aktualizację
ten temat obserwujesz

zakończyć obserwację danego tematu




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.