0
powrót
 

diskuze k tématu: BMW 4: Sebevědomé kupé

kategorie zaszeregowania tematu: německá vozidla
Reno
ilość wystąpień1352
data registracji30.03.2010
Środa 04.09.2013 08:19, Těžké rozhodování
Purista křičí: je to přeplňované, vraťte mi 330i. Ale pak se sveze v 35i, které jede jak z praku a je nahlodán
Kdyby bylo 440i, asi by nebylo co řešit, ale není A z tohohle se dá vykřesat 360-400 koní bez větších problémů. A je to k mání i s manuálem, pro puristy. Ten motor je prostě dobrý. A navíc vystačí s 95kou.
Nepotřebuje šíleně drahou 98ku.
reagować
tomaskrtek
ilość wystąpień982
data registracji18.03.2008
Środa 04.09.2013 11:37, cena
jestli to fakt bude stát 900k s daní tak to bude trhák )) ale reálně se obávám že to je cena 416i v naprostém základu
reagować
Koloss
ilość wystąpień639
data registracji19.09.2008
Środa 04.09.2013 12:30, RE: Těžké rozhodování
Reno napisał:
A navíc vystačí s 95kou. Nepotřebuje šíleně drahou 98ku.


No ona ta 98ka není zase tak krutě drahá, problém je, že se spíš nedá moc koupit. Kdysi měli 98 u Globusu, rozdíl ceny minimální, snížení spotřeby ho víc než vyvážilo. Jenže sotva jsem na to přišel, tak ji nahradil 95 Ultra a popravdě nevím, za co si připlácím. Shell nebo OMV má 95 různě pojmenovanou a pak až 100, která je zase o dost dražší. Tak snad zbývá Makro nebo tak něco.
reagować
David V
ilość wystąpień2063
data registracji16.05.2007
Środa 04.09.2013 12:42, RE: Těžké rozhodování
Koloss napisał:
Reno napisał:
A navíc vystačí s 95kou. Nepotřebuje šíleně drahou 98ku.
No ona ta 98ka není zase tak krutě drahá, problém je, že se spíš nedá moc koupit. Kdysi měli 98 u Globusu, rozdíl ceny minimální, snížení spotřeby ho víc než vyvážilo. Jenže sotva jsem na to přišel, tak ji nahradil 95 Ultra a popravdě nevím, za co si připlácím. Shell nebo OMV má 95 různě pojmenovanou a pak až 100, která je zase o dost dražší. Tak snad zbývá Makro nebo tak něco.


Jo, já už si nepřiplácím. Parkrát jsem natankoval normální benzín a jede to stejně a žere to stejně. Třeba je to tím, že na Ultra mají malou výtoč a benzín se kazí - mísí s kondenzátem. Poslední rok a půl jezdím na N95 od Globusu a neměl jsem dílčí spotřebu přes 9. Jednou za rok tam naliju čistič palivové soustavy a hotovo.
reagować
tomaskrtek
ilość wystąpień982
data registracji18.03.2008
Środa 04.09.2013 14:25, RE: Těžké rozhodování
David V napisał:
Koloss napisał:
Reno napisał:
A navíc vystačí s 95kou. Nepotřebuje šíleně drahou 98ku.
No ona ta 98ka není zase tak krutě drahá, problém je, že se spíš nedá moc koupit. Kdysi měli 98 u Globusu, rozdíl ceny minimální, snížení spotřeby ho víc než vyvážilo. Jenže sotva jsem na to přišel, tak ji nahradil 95 Ultra a popravdě nevím, za co si připlácím. Shell nebo OMV má 95 různě pojmenovanou a pak až 100, která je zase o dost dražší. Tak snad zbývá Makro nebo tak něco.
Jo, já už si nepřiplácím. Parkrát jsem natankoval normální benzín a jede to stejně a žere to stejně. Třeba je to tím, že na Ultra mají malou výtoč a benzín se kazí - mísí s kondenzátem. Poslední rok a půl jezdím na N95 od Globusu a neměl jsem dílčí spotřebu přes 9. Jednou za rok tam naliju čistič palivové soustavy a hotovo.


jako čistič palivové soustavy bych použil E85...
reagować
David V
ilość wystąpień2063
data registracji16.05.2007
Środa 04.09.2013 15:04, RE: Těžké rozhodování
tomaskrtek napisał:
David V napisał:
Koloss napisał:
Reno napisał:
A navíc vystačí s 95kou. Nepotřebuje šíleně drahou 98ku.
No ona ta 98ka není zase tak krutě drahá, problém je, že se spíš nedá moc koupit. Kdysi měli 98 u Globusu, rozdíl ceny minimální, snížení spotřeby ho víc než vyvážilo. Jenže sotva jsem na to přišel, tak ji nahradil 95 Ultra a popravdě nevím, za co si připlácím. Shell nebo OMV má 95 různě pojmenovanou a pak až 100, která je zase o dost dražší. Tak snad zbývá Makro nebo tak něco.
Jo, já už si nepřiplácím. Parkrát jsem natankoval normální benzín a jede to stejně a žere to stejně. Třeba je to tím, že na Ultra mají malou výtoč a benzín se kazí - mísí s kondenzátem. Poslední rok a půl jezdím na N95 od Globusu a neměl jsem dílčí spotřebu přes 9. Jednou za rok tam naliju čistič palivové soustavy a hotovo.
jako čistič palivové soustavy bych použil E85...


On je to v podstatě lihový čistič, takže ano, něco na tom je.
reagować
David V
ilość wystąpień2063
data registracji16.05.2007
Środa 04.09.2013 15:06, RE: cena
tomaskrtek napisał:
jestli to fakt bude stát 900k s daní tak to bude trhák )) ale reálně se obávám že to je cena 416i v naprostém základu


Se divím, že jim ta řada 4 tak dlouho trvala. A po pravdě čekám na obnovení řady 8, ale 12-ti válce už se těžko dočkáme
reagować
Koloss
ilość wystąpień639
data registracji19.09.2008
Środa 04.09.2013 20:07, RE: Těžké rozhodování
David V napisał:
Jo, já už si nepřiplácím. Parkrát jsem natankoval normální benzín a jede to stejně a žere to stejně. Třeba je to tím, že na Ultra mají malou výtoč a benzín se kazí - mísí s kondenzátem. Poslední rok a půl jezdím na N95 od Globusu a neměl jsem dílčí spotřebu přes 9. Jednou za rok tam naliju čistič palivové soustavy a hotovo.


No já teď zase opatrně zkouším Shell s tím jejich 95 Fuelsave. A narážím na to, že není benzinka jako benzinka. Tankoval jsem v Brně a nic moc zlepšení, pak jsem tankoval na dálnici před Lipníkem nad Bečvou a skoro přemýšlím, jestli v té nádrži neměli nějakej ten V-power, spotřeba je zatím o litr níž. Dobrý to bylo taky od Shellu v Rakousku.
reagować
Reno
ilość wystąpień1352
data registracji30.03.2010
Środa 04.09.2013 20:09, RE: Těžké rozhodování
Koloss napisał:
Reno napisał:
A navíc vystačí s 95kou. Nepotřebuje šíleně drahou 98ku.
No ona ta 98ka není zase tak krutě drahá, problém je, že se spíš nedá moc koupit. Kdysi měli 98 u Globusu, rozdíl ceny minimální, snížení spotřeby ho víc než vyvážilo. Jenže sotva jsem na to přišel, tak ji nahradil 95 Ultra a popravdě nevím, za co si připlácím. Shell nebo OMV má 95 různě pojmenovanou a pak až 100, která je zase o dost dražší. Tak snad zbývá Makro nebo tak něco.


Dneska jsem tankoval na dálnici na Blavu sprostou 95ku za 39,60. AGIP. Neví co by za to ti vydřiduši chtěli. Globus je ok, navíc ho zásobuje OMV.

reagować
Koloss
ilość wystąpień639
data registracji19.09.2008
Cztwartek 05.09.2013 21:36, RE: Těžké rozhodování
Reno napisał:
Dneska jsem tankoval na dálnici na Blavu sprostou 95ku za 39,60. AGIP. Neví co by za to ti vydřiduši chtěli. Globus je ok, navíc ho zásobuje OMV.


Dálniční ceny jsou standardně nejvyšší, to je klasika. Ale ten překvapivě dobrý Shell 95 Fuelsave na dálnici na Ostravu mě stál "jen" 38,90.

Globus je běžný standard a celkem nic proti němu, jen jsme neshledali přínos v jejich 95 Ultra.
reagować




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.